Jak vznikají slavné fotografie

Díváte se na slavné fotografie dávno zemřelých fotografů a obdivujete jejich nevšední kouzlo? Tato kniha vám ukáže snímky známých světových i českých fotografů, nechá vás nahlédnout do pozadí jejich vzniku a co je nejdůležitější - pokusí se zjistit, v čem tkví tajemství úspěchu daného snímku. Učte se od světoznámých fotografů, jakými jsou například Robert Capa, W.H.Fox Talbot, Josef Koudelka, Ansel Adams či Josef Sudek.

Skladem
Kód: 84
299 Kč 99 Kč
0008486867 K1681 title
299 Kč

Inspirujte se díly těch nejslavnějších fotografů v dějinách fotografie!

Díváte se na slavné fotografie dávno zemřelých autorů a obdivujete jejich nevšední kouzlo? Zajímají vás staré snímky a chcete vědět, čím nás mohou inspirovat v době digitálních fotoaparátů?

Tato kniha vám ukáže snímky těch nejznámějších českých i světových fotografů v historii tohoto média, ať už byly vytvořeny pomocí kinofilmu, skleněné desky či jiné, již téměř zapomenuté techniky. Autor vás nechá nahlédnout do pozadí jejich vzniku a co je nejdůležitější – prozradí vám, v čem tkví tajemství úspěchu daného snímku a jak na něj dnes navázat.

Ke každé fotografii se dozvíte:

- Pozadí a způsob vzniku fotografie

- Jakou technologií byla fotografie pořízena

- Informace o autorovi, jeho životě a tvorbě

- Jak dosáhnout stejně výjimečné fotografie s dnešní moderní technikou

Učte se od světoznámých fotografů, jakými jsou

Robert Capa, W. H. Fox Talbot, Josef Koudelka,

Ansel Adams či Josef Sudek!

O autorovi:

Eamonn McCabe

je britský fotograf žijící v Londýně. Pracoval mj. jako fotoeditor britského deníku The Guardian, v současné době je čestným profesorem Thames Valley univerzity. Byl několikrát vyhlášen britským sportovním a zpravodajským fotografem roku.